Hakkımızda  İletişim  Anasayfa

İkitelli'nin Dünya ya Açılan Penceresi

 

Üye girişi ::

SANAYİ SİTEMİZİN 

GÜVENLİK

BİRİMİNE

7/24

0 212 671 61 61

NOLU NUMARADAN

ULAŞABİLİRSİNİZ

Bizden Haberler
Galvanoteknik, yer istiyor
Galvanoteknik, yer istiyor

 

 

Galvanoteknik Metal Kaplamacılar Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Karadağ, 200 işletmenin faaliyet yürüttüğü ve yaklaşık 3 bin kişinin istihdam edildiği sitede yer darlığı yaşadıklarını söylüyor.

 

Yer bulma girişimlerinde bulunduklarını ancak bir sonuç alamadıklarından yakınan Karadağ, “Gerçek anlamda yere ihtiyaç duyan firmalar var. Büyüyen üyelerimize yer bulmak için Anadolu’da ve Avrupa yakasında çalışmalar yapıyoruz.

 

Avrupa yakasında Çorlu, Anadolu’da ise Gebze, Bilecik’i düşünüyoruz. Ancak, İkitelli’de faaliyet yürüten üyelerimiz için Çerkezköy, oldukça iyi olacaktır” diye konuşuyor.

 

Kurumların kendilerine destek vermesi halinde 600-700 dönüm arazi üzerinde galvano yatırımı yapabileceklerini anlatan Karadağ, görüşlerini şöyle açıkladı: “İstanbul ve çevresinde sanayi istenmiyor. Şehrimiz, tarihi ve turistik merkez olarak görülmek isteniyor. Dünyanın hiçbir metropolü sanayisiz ve ticaretsiz yaşayamaz.

 

Sanayileşmeyi durdurmadan kontrolleri artırarak yeni sanayi alanları oluşturulmalı.” 

 

Karadağ, Galvanoteknik Sanayi Sitesi’nde en az 100 işletmenin büyümek istediğine dikkat çekiyor.

 

Gelişmiş Avrupa ülkelerinde galvaniz sektörünün terk edilmeye başladığını ve üretimin gelişmekte olan ülkelere kaydırıldığını hatırlatan Karadağ, uyarıda bulunuyor:

 

“Galvaniz sektörü işçiliğin dolayısıyla imalatın düşük olduğu ülkelere kaydırılıyor. Türkiye, bu talebi doğru şekilde karşılayamaz ise talep maalesef Bulgaristan, Romanya gibi ülkelere kayacak. Ancak Türkiye, galvanizin üretim merkezi olmak istiyorsa da sıkı çevre tedbirleri almak zorunda.” 
Kobiefor 2007 temmuz sayısı
Oluşturma 13.08.2007 09:29:14
Hit2906

  Copyright © 2007 -2009 Galvanometal.com Tüm hakları saklıdır.

 Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir. 

 Tasarım Realbilisim

Bu sitede BuyCOMM altyapısı kullanılmıştır.